Jau pasirodė žurnalo "Sveikatos ABC" rugsėjo numeris! Ieškokite visose spaudos platinimo vietose.

Anonsas Apie mus TV laida Žurnalas Laikraštis
 

RUGSĖJO 7 DIENĄ LAIDOJE RODĖME:

•

• Kalis – tai svarbiausias organizmo katijonas, kuris dalyvauja plintant nerviniam impulsui, palaikant normalų organizmo pH, ląstelių osmosinį slėgį, dirglumą ir kitas funkcijas. Į kalio trūkumą greitai sureaguoja širdis, atsiranda širdies ritmo sutrikimai, kraujospūdžio pakitimai, sutrinka virškinamojo trakto veikla, pakinta raumenų veikla. Kalio trūkumas organizme gali atsirasti dėl įvairių priežasčių įvairaus amžiaus žmonėms. Kalio organizme gali pritrūkti tada, kai vystosi dehidratacija, pvz. sergant gastroenteritu, vemiant, viduriuojant, taip pat kai žmogus neracionaliai maitinasi, badauja, jei gausiai vartojamas alkoholis, tam tikri vaistai, pvz. diuretikai, jei yra padidėjęs skysčių išsiskyrimas su šlapimu, prakaitu. Laidoje buvo kalbama apie maisto papildą „KALICORD 850 FORTE“. Tai yra preparatas su kaliu, tad puikiai gali padėti papildyti kalio kiekį organizme. Kadangi kalio preparatų pasirinkimas yra labai gausus, todėl renkantis patartina atsižvelgti į pagrindinės veikliosios medžiagos kiekį, taip pat kokiame pavidale yra kalis, kiek jis kenkia virškinamajam traktui, kaip yra pasisavinamas. Jo sudėtyje kalis yra kalio citrato pavidalo, kuris mažiau kenkia virškinamajam traktui, lyginant su kitomis kalio druskomis.

• Paodyje susikaupia maždaug trečdalis viso kūne esančio vandens, būtent dėl vandens oda būna stangri ir elastinga, tačiau veikiama išorinės aplinkos veiksnių, sukaupto vandens oda gali netekti. Trūkstant drėgmės, sulėtėja odos funkcijos, atsiranda raukšlių, oda ima pleiskanoti, praranda elastingumą, darosi labiau pažeidžiama, greičiau sensta. Pirmiausia pasirodo nosies ir lūpų raukšlės, raukšlės apie akis, antakių suraukimo raukšlės, kaktos raukšlės. Sumažėjus odos elastingumui, raukšlės išryškėja ant skruostų, vokų, kaktos ir kaklo. Oda praranda elastingumą ir stangrumą, suglemba, odos spalva pasidaro nevienoda, atsiranda pigmentinių nelygumų, raudonų dėmių. Ne vienai moteriai iškyla klausimas, kada pradėti naudoti priemones nuo raukšlių, nes kiekviena nori atrodyti gražiai ir gerai jaustis. Tačiau atsakyti konkrečiai sunku, nes kiekvieno žmogaus oda sensta nevienodai. Moterims, kurios mėgsta pavartoti alkoholio, rūko, dažnas lankosi soliariumuose, mažai miega, patiria stresines situacijas, rekomenduojama vartoti priemones nuo raukšlių dar anksčiau.
Laidoje buvo kalbama apie maisto papildą „SUPRA DERMAL FORTE“, kurio sudėtyje pagrindinė veiklioji medžiaga yra mažos molekulinės rūgšties hialurono rūgštis. Jos preparato sudėtyje yra net 15 mg. Hialurono rūgštis pagreitina audinių ląstelių atsinaujinimo prosesus, mažina odos sausumą, perštėjimą, deginimo pojūtį, skatina naujų ląstelių dauginimąsi ir odos žaizdų gijimą.

• Kiekvieno mūsų nervų sistema nevienodai jautri. Visi žinome pavyzdžių, kaip skirtingai į tą patį stresą sureaguoja žmonės. Vieni yra be galo jautrūs ir dirglūs, kiti reaguoja daug ramiau, dar kiti gali pasirodyti net abejingi. Tai įgimtos savybės ir žmonės nekalti, kad jie būtent taip reaguoja į vidaus ir išorės pokyčius. Jautrios nervų sistemos žmogui sunkiau adaptuotis naujoje aplinkoje, išsiugdyti pasitikėjimą savo jėgomis, bendrauti su žmonėmis, siekti užsibrėžtų tikslų. Dažnai, norint viską pakeisti, pakanka psichoterapinės korekcijos, kartais prireikia vaistų, kartais reikalingas kompleksinis gydymas. Tačiau reikia prisiminti, kad įgimtų asmens savybių visiškai nepakeisime, ir jautrios nervų sistemos žmogus netaps visai ramus. Todėl, tokiais atvejais gydytojai rekomenduoja homeopatinį vaistą „ACOSEDUM“, kuris pagamintas iš aukščiausios kokybės augalinių ir natūralios kilmės žaliavų. Gaminamas laikantis homeopatijos tradicijų. Sudėtyje yra valerijono, ignamedžio, kaktuso. Valerijonas padeda, kai vargina emocinis nuovargis, nerimas, nervingumas, Ignamedis tinka, kai vargina dėl nervinės įtampos atsiradęs galvos skausmas, nemiga, įkyrios mintys, sustiprėjęs širdies plakimas, širdies skausmai po streso. Kaktusas padeda, kai būna duriančio pobūdžio širdies skausmai ir spaudžiančio pobūdžio galvos skausmai.

AtgalPartneriai

© SVEIKATOS ABC, 2008