2014 rugsėjo 17 d., trečiadienis
Pažangi burnos reabilitacija - www.bedantis.lt
 
Žiūrėkite naujausią laidą LNK tinklapyje
Laida rodoma
LNK
Sekmadieniais
9:00
Laida kartojama
LNK
Ketvirtadieniais
Po vakaro filmo.
TV 1
Šeštadieniais
08:40
INFO TV
Pirmadieniais
08:30
 
 

Sveikatos aktualijos

Atgaivinkime saulės nualintą odą
Temperatūrų svyravimas, vėjas, drėgmės stoka, UV spinduliai mūsų odoje palieka pėdsakus – ji praranda elastingumą, tampa sausa, pleiskanoja, atsiranda pigmentinės dėmės, išryškėja kapiliarai. Atvėsus orams, odos paviršiuje išsiskiria ženkliai mažesnis kiekis riebalų ir būtent dėl to apsauginis odos sluoksnis tampa lengvai pažeidžiamas. Ruduo – tinkamiausias laikas pasirūpinti saulės vonių nualinta oda. 
Meningokokinė B grupės infekcija gali būti sutramdyta
Kasmet mamoms, auginančioms paauglius ir vaikus iki penkerių metų, tenka rūpintis ir pergyventi dėl kiekvieno rimtesnio peršalimo, primenančio gripą. Jos nežino, ar tai nėra meningokokinė infekcija, kuri per 24 valandas gali ne tik išvystyti negalią, bet ir nusinešti gyvybę. Kūdikiai bei vaikai iki penkerių metų turi didžiausią riziką susirgti šia liga. Meningokokinės infekcijos atvejų dažnai pasitaiko ir tarp paauglių bei žmonių iki 25 metų. 
Kaip valgant suvartoti mažiau kalorijų?
Valgykite mažiau smulkintą maistą – suvartosite mažiau kalorijų, – teigia tyrimą atlikę mokslininkai. Suvalgytas maisto kiekis, trukmė ir sotumas priklauso nuo daugelio veiksnių, o juos žinant galima ir efektyviai reguliuoti svorį ir mėgautis maistu.
ROOTT dantų implantavimo sistema: naujos galimybės gydytojui ir pacientui
Visuotinai pripažįstama, jog dantų implantavimas – pats progresyviausias iš šiuo metu egzistuojančių prarastų dantų atkūrimo metodų. Tačiau dalis pacienų vis dar baiminasi, jog tai labai brangus, skausmingas, ilgai trunkantis, tam tikrų estetinių problemų pooperaciniu laikotarpiu sukeliantis gydymo būdas. Todėl gydytojui odontologui-ortopedui drauge su gydytoju implantologu kiekvienu individualiu atveju tenka rasti optimaliausią sprendimą, kuris ne tik užtikrintų reikiamą gydymo kokybę, bet ir neapviltų paciento lūkesčių. 
Kofeinas. Faktai, kurių galbūt nežinojote
Kofeinas yra bene dažniausiai vartojama stimuliuojanti medžiaga visame pasaulyje. Be jo sunkiai apsieina daugelis pasaulio žmonių, todėl vis dažniau kalbama apie kofeino poveikį sveikatai. Tiesa, tenka pripažinti, kad dėl neigiamo kofeino poveikio mūsų sveikatai dažniausiai kaltas neoptimalus jo vartojimas, o pats kofeinas pasižymi įvairiomis savybėmis. Apie tai, ko dar nežinojote apie kofeiną, pasakoja mitybos specialistė Ieva Kuodienė. 
Iš čiaupo bėgantis rudas vanduo – ar yra pavojus sveikatai?
Didelis geležies kiekis geriamajam vandeniui suteikia nepageidaujamą rausvai rudą atspalvį. Suprantama, kad vartotojai skundžiasi tokio vandens kokybe, tačiau geležis nėra priskiriama tiems geriamojo vandens rodikliams, kurių neatitikimas kelia tiesioginę grėsmę vartotojų sveikatai. Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto (toliau – NMVRVI)  specialistai atliko rizikos vertinimą dėl geležies, gaunamos su geriamuoju vandeniu, poveikio žmonių sveikatai.
Metai ir moters organizmas
Moteris – nenuspėjama būtybė. Čia ji juokiasi, čia verkia. Sakoma, kad dėl tokios nuotaikų kaitos kalti hormonai. Ypač stipriai jie veikia moters organizmą atėjus gyvenimo rudeniui, kai kiaušidės nustoja gaminti progesteroną. Tada ir užklumpa įvairūs negalavimai.
Inovatyvus požiūris į menopauzę
Menopauzė yra natūralus kiekvienos moters gyvenimo tarpsnis, kuris prasideda kiaušidėms liovusis gaminti moteriškuosius hormonus – estrogenus. Visi nemalonūs reiškiniai trikdo įprastinį moters gyvenimą. 
Modernūs magnetinio rezonanso tyrimai
Klinika ,,Bendrosios medicinos praktika” įsigijo modernų didelės skiriamosios gebos magnetinio rezonanso tomografą ,,O. Scan“. Aparato gamintoja – Italijos kompanija ,,Esaote“, pirmaujanti pasaulyje medicininės diagnostikos įrangos gamybos srityje.

Akis reikia tausoti ir saugoti
Žmogus pažįsta pasaulį penkiais savo pojūčiais: klausa, regėjimu, lytėjimu, skoniu ir uosle. Svarbiausias iš šių pojūčių yra regėjimas, nes jis suteikia daugiausiai informacijos apie mus supantį pasaulį: padeda susipažinti su daiktais, jų formomis, sužinoti, kas yra tamsa ir šviesa.
 
 
© UAB Sveikatos ABC   Reklama
Dizaino sprendimas: Deform
Techninis sprendimas: PGS
“Sveikatos ABC”
Redakcijos adresas:
Inovacijų g. 4, LEZ, Kauno raj.
Tel. (8 37) 328008
Faks. (8 37) 338487
redaktore@sveikatosabc.lt