2020 balandžio 07 d., antradienis
 
Žiūrėkite naujausią laidą BTV tinklapyje
Laida rodoma
BTV
Šeštadieniais
8:45
 
 

Sveikatos aktualijos

Specialistai perspėja širšių nenaikinti patiems!
Dažnai sklando mitas, kad nuo širšių apsiginti padeda "Cobra", saldus vanduo stiklinėje ar skiesta vandeniu parūgusi uogienė piltuvėlyje. Deja, tokios gyventojų iniciatyvos dažnai baigiasi liūdnai. Specialistai perspėja, kad šiemet širšės itin aktyvios ir piktos.
Traumatizmas - opiausia vaikų saugos problema
Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras informuoja, kad šešiasdešimt ketvirtoji Pasaulio sveikatos asamblėja šiais metais priėmė rezoliuciją dėl vaikų sužalojimų prevencijos. Tai pirmoji tokia rezoliucija šia tema. Ją paskatino PSO/ UNICEF Pasaulinė ataskaita apie vaikų traumų prevenciją.
Didžiausi vitamino C šaltiniai: malpigija
Malpigija (angl. – acerola) tropinių kraštų augalas, kuriuo mitybos specialistai domisi dėl ypatingos jo sudėties. Pasak gydytojos-dietologės dr. Editos Gavelienės 100 g šių vaisių gali būti 1500-4000 mg vitamino C, tai priklauso nuo malpigijų auginimo sąlygų, sunokimo.
Kodėl susergame virusiniu gastroenteritu?
Jei staiga pradėjote viduriuoti, ėmė pykinti, pakilo temperatūra, skauda galvą ir pilvą, darosi silpna, didelė tikimybė, kad pasigavote virusinį gastroenteritą.
Operacijos metu pritaikytas dirbtinis odos pakaitalas
Vaikų ligoninės gydytojas ortopedas-traumatologas, sunkių nudegimų gydymo ir randų ššalinimo specialistas Dainius Geležauskas pirmą kartą Lietuvoje atliko operaciją, sėkmingai panaudodamas dirbtinį odos pakaitalą „Integra“.
Dažniausia vaikų patiriama trauma – kaulų lūžiai
Remiantis draudimo bendrovės BTA duomenimis, daugiau nei trečdalis visų nelaimingų atsitikimų, susijusių su kaulų lūžiais, sumušimais, išmuštais ar nuskeltais dantimis, praskelta lūpa, kakta ar smakru, galvos traumomis nutinka vaikams iki aštuoniolikos metų.
Daugiausiai ekologiškų maisto produktų - iš turgaus
Beveik pusė Lietuvos gyventojų pripažįsta ekologišką gyvenimo būdą noriai pirkdami ekologiškas prekes. Daugiausia lietuviai nuperka ekologiškų maisto produktų ir gėrimų, o dažniausia šių ekologiškų prekių įsigijimo vieta – turgus.
Būkime budrūs bendraudami su gyvūnais!
Kauno visuomenės sveikatos centras informuoja, kad vien tik per penkis šių metų mėnesius nuo gyvūnų įkandimų nukentėjo ir kreipėsi į medikus 542 Kauno apskrities gyventojai. Daugiau kaip 95 proc. gyventojų nukenčia nuo sveikų, šeimininkus turinčių naminių gyvūnų (šunų, kačių).
Achilo sausgyslė pradėta operuoti endoskopiniu būdu
Dažną profesionalų sportininką varginantis susirgimas - Achilo sausgyslės uždegimas - Kauno klinikose jau antri metai gydomas pažangiu būdu - taikoma endoskopinė operacija, kuri yra mažiau traumuojanti bei palankesnė pacientui už įprastinę.
Jei deklaravote išvykimą – deklaruokite ir atvykimą
Pastaruoju metu padaugėjo klausimų dėl sugrįžusiųjų iš užsienio į Lietuvą privalomojo sveikatos draudimo. Regis, elementaru – jei deklaravote išvykimą, nesate laikomas Lietuvos gyventoju.
 
 
© UAB Sveikatos ABC   Reklama
Dizaino sprendimas: Deform
Techninis sprendimas: PGS
“Sveikatos ABC”
Redakcijos adresas:
Inovacijų g. 4, LEZ, Kauno raj.
Tel. (8 37) 328008
Faks. (8 37) 338487
redaktore@sveikatosabc.lt