2020 balandžio 07 d., antradienis
 
Žiūrėkite naujausią laidą BTV tinklapyje
Laida rodoma
BTV
Šeštadieniais
8:45
 
 

Sveikatos aktualijos

Vasario 14-oji – Europos epilepsijos diena
2011 metais vasario 14 d. pirmą kartą minima Europos epilepsijos diena. Tokį sprendimą 2010 metais priėmė Tarptautinis Epilepsijos Biuras, vienijantis viso pasaulio epilepsija sergančiųjų organizacijas, ir Tarptautinės Lygos prieš Epilepsiją Europos komisija.
Ar žinome, kur skambinti, jei reikia skubios pagalbos?
Į svečias Europos Sąjungos šalis darbo reikalais ar poilsiauti kasmet keliauja 150 mln. europiečių. Tačiau 65 proc. palikę savo šalį jaučiasi ne taip saugiai, kaip namie. ES veikia daugiau kaip 60 skubios pagalbos numerių, bet tik vienu iš jų – 112 – tiesiogiai ir nemokamai susisieksite su visomis skubios pagalbos tarnybomis (gaisrine, policija, greitąja medicinos pagalba) bet kurioje iš 27 valstybių narių.
Virusinės žarnyno infekcijos sparčiai plinta šeimose
Žiemos laikotarpis ypatingas tuo, kad kasmet padaugėja virusinių žarnyno infekcijų. Visi viruso sukelti ligos simptomai iš pradžių panašūs į gripo. Kauno visuomenės sveikatos centro specialistai primena, kad šios ligos yra užkrečiamos, todėl gali kilti dideli jų protrūkiai.
Vasario 11–oji – Pasaulinė ligonio diena
Šiandien minima 19-toji Pasaulinė ligonio diena. Ji 1993 m. buvo pradėta švęsti Lurdo Šv. Mergelės garbei. 1994 m. vasario 11 d. Popiežius Jonas Paulius II įsteigė Popiežiaus gyvybės akademiją, todėl nuo šios dienos kiekvienais metais vasario 11-ąją pasaulio žmonės raginami nelikti abejingi sergantiesiems.
Vasario 10-oji – Europos radiologijos diena
Radiologai aktyviai dalyvauja sveikatos ir gyvybės išsaugojimo veikloje kiekvienoje medicinos srityje: nuo vėžio diagnostikos ir gydymo iki savalaikio insulto ir ūmios traumos diagnostikos. Vaizdinė diagnostika yra neatskiriama šiuolaikinės medicinos dalis, tačiau tik nedaugelis žino jos svarbą.
Lietuvoje dažniausiai apsinuodijama medikamentais ir alkoholiu
Per 2010 m. Valstybinei visuomenės sveikatos priežiūros tarnybai prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VVSPT) pavaldūs visuomenės sveikatos centrai ištyrė 1946 apsinuodijimo atvejus. VVSPT duomenimis, dažniausiai apsinuodijama medikamentais ir alkoholiu.
Sergantiems cistine fibroze pacientams pagerėjo gydymo prieinamumas
Sveikatos apsaugos ministerija siekia gerinti retomis ligomis sergančių pacientų gyvenimo kokybę. Brangiai kainuojantis cistine fibroze sergančių pacientų gydymas ir medicininė reabilitacija yra kompensuojama iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo.
Pažymint Rentgeno mirties metines
Šiemet, vasario 10 d., minime 88-ąsias Rentgeno mirties metines. Kas buvo šis žmogus ir kokią mokslo pažangą dovanojo žmonijai, sėkmingai taikančiai jo atradimą iki šių dienų, ko gero žino daugelis iš mūsų. 1895 m. lapkričio 8 d. Vilhelmas Kondratas Rentgenas, fizikos mokslų daktaras, laboratorijoje tirdamas katodinių spindulių savybes, atrado spindulius (angl. X-ray). Už šį atradimą 1901 m. V.K. Rentgenui suteikta Nobelio premija.
Omega-3 ir B12 gali padėti veganų širdžiai
Veganiškąjį gyvenimo būdą praktikuojantys žmonės turi suvokti, kad visiškas gyvūninės kilmės produktų atsisakymas gali padidinti riziką, jog susidarys kraujo krešuliai ir išsivystys aterosklerozė – du faktoriai, kurie lemia širdies smūgį ar insultą.
Prieš vėžį – prevencijos užkardos
Dabar Lietuvoje įgyvendinamos keturios vėžio kontrolės programos: gimdos kaklelio, krūties, prostatos ir storosios žarnos. Visos jos finansuojamos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto, tad nustatyto amžiaus žmonėms, apdraustiems privalomuoju sveikatos draudimu, yra nemokamos. Dėl to pirmiausia reikia kreiptis į šeimos gydytoją, kuris, įvertinęs paciento sveikatos būklę, nuodugniau supažindins su prevencinėmis programomis ir paskirs reikiamus tyrimus.
 
 
© UAB Sveikatos ABC   Reklama
Dizaino sprendimas: Deform
Techninis sprendimas: PGS
“Sveikatos ABC”
Redakcijos adresas:
Inovacijų g. 4, LEZ, Kauno raj.
Tel. (8 37) 328008
Faks. (8 37) 338487
redaktore@sveikatosabc.lt