2020 balandžio 07 d., antradienis
 
Žiūrėkite naujausią laidą BTV tinklapyje
Laida rodoma
BTV
Šeštadieniais
8:45
 
 

Sveikatos aktualijos

Vasaris – sveikatingumo mėnuo
Vasaris paskelbtas sveikatingumo mėnesiu. Todėl visą mėnesį Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistai kviečia gyventojus į įvairius renginius, kurie skatins būti fiziškai aktyviais.
Šiandien – Pasaulinė kovos su vėžiu diena
Kasmet vasario 4-ąją Tarptautinės vėžio kontrolės organizacijos ir Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) iniciatyva minima Pasaulinė kovos su vėžiu diena. Šiais metais siekiama pasaulio valstybių, politikų, specialistų, visuomenės dėmesį atkreipti į vėžio profilaktikos ir ankstyvosios diagnostikos svarbą, į neužkrečiamųjų ligų prevenciją, fizinio aktyvumo ir sveiko gyvenimo būdo įtaką, užkertant kelią pavojų žmogaus gyvybei keliantiems onkologiniams susirgimams.
Kalcis ir vitaminas D per pusryčius sukuria sotumo pojūtį
Per pusryčius su maistu gaudamas daug vitamino D ir kalcio, organizmas gali pagreitinti riebalų skaidymąsi, o pats žmogus ilgiau jaučiasi sotesnis, rodo Australijoje atliktas tyrimas, kurio ataskaitą paskelbė žurnalas „Clinical Nutrition“.
Duris atvėrė Egzemos mokykla
Egzemos mokykla - tai Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Dermatovenerologijos centro organizuojamas edukacinis projektas, kurį sudaro teorinių paskaitų ir praktinių mokymų ciklas apie atopinę egzemą (atopinį dermatitą) ir jos gydymo bei valdymo būdus.
Buvusioje žydų ligoninėje įsikurs simuliacinių medicinos mokymų centras
Artimiausiomis dienomis bus pasirašyta sutartis dėl Kauno senamiestyje esančios buvusios žydų ligoninės pardavimo. Viešo aukciono būdu už 3,601 mln. litų buvusios ligoninės pastatą įsigijo bendrovė „Tarptautinė skubiosios medicinos akademija“.
naktis
Keičiasi žmonių palaikų vežimo, laikymo ir šarvojimo reikalavimai
Valstybinė visuomenės sveikatos priežiūros tarnyba (VVSPT) informuoja, kad nuo 2011 m. sausio 23 d. keičiasi Lietuvos higienos norma HN 91:2007 „Žmonių palaikų vežimas, laikymas, šarvojimas. Bendrieji higienos reikalavimai“. Daugumos pakeitimų tikslas – suderinti higienos normos nuostatas su Lietuvos Respublikos žmonių palaikų laidojimo įstatymo pakeitimais, įsigaliojusiais nuo šių metų pradžios.
be
Ar maisto produktai be jokių E prilygsta ekologiškiems?
Vartotojų susidomėjimas tuo, ką jie valgo, auga. Atitinkamai didėja ir poreikis maisto kokybei. Natūralu, kad maisto gamintojai, siekdami patenkinti augančius vartotojų poreikius ir padidinti savo gaminamų produktų konkurencingumą, gausina produkcijos asortimentą, naudoja naujas technologijas, norėdami pagaminti gaminį, savo savybėmis išsiskiriantį iš kitų, esančių rinkoje. Kaip pavyzdį būtų galima paminėti gaminius, ženklinamus užrašu „Be jokių E“.
vezys
Tyrimų apžvalga apie polinkį sirgti paveldimu vėžiu
Baigtas Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Hematologijos, onkologijos ir transfuziologijos centre (VULSK HOTC) prieš metus pradėtas projektas LT0112 „Nacionalinė paveldimo vėžio tyrimų programa“, kuris buvo vykdomas pagal Europos ekonominės erdvės mechanizmo paramą.
rehab
Daugiau vaikų galės pasinaudoti reabilitacijos paslaugomis
Nuo šių metų sausio 1-osios įsigaliojus Medicininės reabilitacijos ir sanatorinio (antirecidyvinio) gydymo organizavimo tvarkos pasikeitimams daugiau vaikų galės pasinaudoti reabilitacijos paslaugomis. Šiemet medicininės reabilitacijos ir sanatorinio gydymo išlaidoms kompensuoti iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto iš viso skiriama apie 133,4 mln. litų, ir ne mažiau kaip 20 proc. šių lėšų tenka vaikams teikiamoms paslaugoms apmokėti.
Susirgimų peršalimo ligomis skaičiai Lietuvoje muša rekordus
Trečiąją šių metų savaitę žmonių sergamumas gripu ir peršalimo ligomis Lietuvoje pasiekė kritinę ribą. Remiantis Lietuvos užkrečiamų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, praeitą savaitę visoje šalyje užfiksuota per 33600 gripo bei peršalimo ligų atvejų. Šį sezoną sergančiųjų peršalimo ligomis skaičius yra daugiau negu du kartus didesnis negu pernai.
 
 
© UAB Sveikatos ABC   Reklama
Dizaino sprendimas: Deform
Techninis sprendimas: PGS
“Sveikatos ABC”
Redakcijos adresas:
Inovacijų g. 4, LEZ, Kauno raj.
Tel. (8 37) 328008
Faks. (8 37) 338487
redaktore@sveikatosabc.lt