2020 balandžio 07 d., antradienis
 
Žiūrėkite naujausią laidą BTV tinklapyje
Laida rodoma
BTV
Šeštadieniais
8:45
 
 

Sveikatos aktualijos

Sergančiuosius cukriniu diabetu kankina padidėjęs cholesterolis
Šiais metais gegužės-birželio mėnesiais Lietuvos diabeto asociacija organizavo jau tradicinius diabeto mokymus. Šių metų tema buvo „Gera cukrinio diabeto kontrolė – komplikacijų prevencija“, todėl daug dėmesio skirta ligos komplikacijų prevencijai ir sveikatos profilaktikai.
Waikato universiteto mokslininkai: Manuka medaus kaukės gali padėti išsaugoti odos jaunystę ilgiau
Tam, kad turėtume gražią, skaisčią ir stangrią veido odą, visai nebūtina dažnai lankytis pas kosmetologą arba pirkti itin brangiai kainuojančias kosmetines priemones. 
Nesaikingos saulės vonios: kodėl ir kaip nudegame odą?
Rausvi ir kartais itin skausmingi saulės bučiniai liudija, kad greičiausiai nerūpestingai leidome laiką karštoje saulėje, tačiau kas iš tiesų vyksta ląstelėse, kai jos papuošia mūsų odą skausmingu uždegiminiu raudoniu?
Spastiškumas ir gydymo galimybės
Spastiškumas – raumenų įtampos padidėjimas, pasireiškiantis tuo, kad kai kurie raumenys visą laiką yra susitraukę, sustingę ir kieti, ne tokie lankstūs, susilpnėja jų jėga, taip pat gali sumažėti kai kurių sąnarių judėjimo amplitudė.
Rekomendacijos vaikams ir jų tėveliams „Kompiuterių poveikis vaikų sveikatai bei patarimai, kaip išvengti neigiamų pasekmių“
Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Aplinkos sveikatos skyrius išleido rekomendacijas vaikams ir jų tėveliams „Kompiuterių poveikis vaikų sveikatai bei patarimai, kaip išvengti neigiamų pasekmių“.
Vaisiai ir daržovės – mažina priklausomybę nuo nikotino
Ar vaisiai ir daržovės gali padėti numalšinti nikotino troškulį? Vaisiai ir daržovės ne tik „gadina“ cigarečių skonį, bet, remiantis nauju tyrimu, jų suvartojimą padidinę rūkaliai taip pat turi daugiau šansų mesti šį žalingą įprotį.
Lietuva – viena iš mažiausiai modernią kontracepciją vartojančių šalių Europoje
85 proc. vaikinų ir tik 59,8 proc. merginų lytinių santykių metu naudoja prezervatyvus, o hormoninę kontracepciją, kaip šeimos planavimo priemonę, naudoja kas ketvirta mergina, paaiškėjo atlikus tyrimą. 
Kokia maudyklų vandens kokybė prieš šiltąjį savaitgalį?
Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Aplinkos sveikatos skyrius informuoja, kad apibendrinant birželio mėnesio maudyklų vandens kokybės gautus tyrimų rezultatus 2,9 proc. tirtų maudyklų neatitiko Lietuvos higienos normos HN 92:2007 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reikalavimų.  
Saulė – gyvybės ar mirties „bučinys“? arba draugaukime su saule
Pagal Pasaulio sveikatos organizacijos įvertinimą, daugiau kaip 20 proc. kataraktos atvejų gali būti dėl UV poveikio, ypač valstybėse, esančiose arti pusiaujo.
MINIME Tarptautinę kovos su narkomanija dieną
Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras primena, kad birželio 26-ąją minima Tarptautinė kovos su narkomanija diena. Narkomanija egzistuoja ir su jos žalingomis pasekmėmis būtina kovoti tarptautiniu mastu.
 
 
© UAB Sveikatos ABC   Reklama
Dizaino sprendimas: Deform
Techninis sprendimas: PGS
“Sveikatos ABC”
Redakcijos adresas:
Inovacijų g. 4, LEZ, Kauno raj.
Tel. (8 37) 328008
Faks. (8 37) 338487
redaktore@sveikatosabc.lt