2020 balandžio 07 d., antradienis
 
Žiūrėkite naujausią laidą BTV tinklapyje
Laida rodoma
BTV
Šeštadieniais
8:45
 
 

Sveikatos aktualijos

ligonis
Kas rekomenduojama gripo epidemijos metu?
Sveikatos apsaugos ministerija praneša, kad jau paskelbus gripo epidemiją kai kuriuose Lietuvos miestuose ar rajonuose (Prienų raj., Kauno m., Varėnos raj., Klaipėdos m., Klaipėdos raj., Marijampolės raj., Šiaulių m. ir Kėdainių raj.), savivaldybės ir toliau pagal sergamumo lygį, rekomendavus visuomenės sveikatos centrams, gali skelbti epidemiją savo teritorijose ir vykdyti pasirengimo planuose numatytas priemones.
sloga
Sergamumą gripu ir ŪVKTI stebėkite žemėlapyje
Sergamumo gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) raidą visuomenė gali stebėti dinaminiame žemėlapyje. Jį kaip ir pernai Valstybinė visuomenės sveikatos priežiūros tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VVSPT) rengia kartu UAB "HNIT-BALTIC" (HB). 
saltis
Šalčio ir streso kokteilis – skydliaukės ir prostatos priešas

Šaltojo sezono metu dažniau išryškėja silpnos organizmo vietos. Šalčio, saulės šviesos trūkumo ir oro užterštumo poveikį dar labiau sustiprina išgyvenamas stresas. Į tokią nepalankią aplinką labai jautriai reaguoja skydliaukė. Ši problema ypač aktuali moterims, tačiau neaplenkia ir stipriosios lyties. 

statoskopas
Įsigaliojus Pacientų teisių direktyvai sveikatos priežiūros paslaugos pacientams nebrangs
Įsigaliojus Pacientų teisių direktyvai Lietuvoje keisis sveikatos priežiūros paslaugų kainodaros sistema, tačiau tai nereiškia, kad paslaugos pacientams brangs. Pasak sveikatos apsaugos viceministrės Noros Ribokienės, Lietuvoje teikiamų paslaugų įkainis bus teisingesnis ir realesnis, labiau atitinkantis kitų ES šalių įkainius.
sveikata
Lietuvos sveikatos sistemos plėtros metmenų centre – pacientas
Lietuvos Respublikos Vyriausybė posėdyje pritarė Lietuvos sveikatos sistemos plėtros 2010–2015 m. plėtros metmenų projektui. Pasak jį rengusios darbo grupės vadovės, sveikatos apsaugos viceministrės Noros Ribokienės, sveikatos sistema įgauna strateginį dokumentą, kurio tikslas – sveikesnis žmogus, laimingesnė ir darbingesnė visuomenė, stipresnė valstybė.
 
 
© UAB Sveikatos ABC   Reklama
Dizaino sprendimas: Deform
Techninis sprendimas: PGS
“Sveikatos ABC”
Redakcijos adresas:
Inovacijų g. 4, LEZ, Kauno raj.
Tel. (8 37) 328008
Faks. (8 37) 338487
redaktore@sveikatosabc.lt