2020 balandžio 07 d., antradienis
 
Žiūrėkite naujausią laidą BTV tinklapyje
Laida rodoma
BTV
Šeštadieniais
8:45
 
 

Sveikatos aktualijos

Kompiuteris: kasdienis draugas, sveikatos priešas
Daugumai naudojimasis kompiuteriu - tarsi stebuklas. Jis tapo pagalbininku mokantis, dirbant, bendraujant, tačiau visuomenės sveikatos specialistai įspėja, kad už ilgalaikį ir neatsakingą naudojimąsi kompiuteriu, sumokame savo sveikata. Labiausiai nukenčia akys, vystosi priklausomybė kompiuteriui.
„Sodros“ specialistai turi teisę susipažinti su medicininiais dokumentais
Valstybinio socialinio draudimo fondo valdyba (toliau – „Sodra“) atkreipia dėmesį, kad „Sodros“ specialistai vykdydami nedarbingumo kontrolę turi teisę susipažinti su pacientų medicininiais dokumentais, o asmens sveikatos priežiūros įstaigos privalo tokius dokumentus ar jų kopijas pateikti. 
Apie kepenų ligas praneša ne skausmas, o komplikacijos
Įvairioms visuomenės grupėms diskutuojant, kas labiausiai nuodija žmogaus organizmą: gamyklų teršalai, automobilių išmetamosios dujos, maiste esantys konservantai, plastikas, sintetika, alkoholis, tabakas, vaistai, stresas ir pan., svarbu nepamiršti pagrindinio organo, atliekančio organizmo apvalymo funkciją. Tai kepenys. 
Vyrų sveikata – kuo ilgiau stipri ir nepriekaištinga
Ar vyrai turi SAVO dieną, kai gali pasilepinti silpnosios lyties dėmesiu? Įvairūs šaltiniai teigia, jog skirtingose šalyse tarptautinė vyrų diena minima skirtingu laiku.
Venų varikozė: ar mes jau XXI amžiuje?
Kojų venų varikozė – aktuali tema. Manoma, kad šia liga serga apie 15 proc. suaugusių šalies gyventojų. Moterys kenčia keturis kartus dažniau nei vyrai. Apie tai, kas vyksta pasaulyje ir Lietuvoje gydant šią ligą, savo mintimis dalijasi patyręs Medicinos diagnostikos ir gydymo centro, įsikūrusio  Vilniuje,  kraujagyslių chirurgas Nerijus Bičkauskas.
Karščiuojate? Temperatūrą pasimatuoti galima ir per atstumą
Nors kalendorinė žiema jau persirito į antrąją pusę, paspaudęs šaltukas kaip reikiant pagausino peršalimo ir gripo virusais sergančiųjų gretas. Darbe pasijutote blogai, bet po ranka neturite termometro? Apskritai, ką apie jį žinote? Ar tiesa, kad šiandien ligonių temperatūrą galima pamatuoti ir per atstumą?
Saugokime vaikus nuo vėjaraupių
Šaltuoju metų laiku sparčiai plinta vėjaraupiai bei kitos užkrečiamosios ligos. Pasak gydytojų, tokiu metu sergamumas vėjaraupiais paprastai būna didesnis, todėl vaikus auginantiems tėvams, taip pat vėjaraupiais nepersirgusiems ir nepasiskiepijusiems žmonėms patariama būti atsargesniems.
Kaip apsisaugoti nuo šalčio ir kaip padėti sušalusiajam
Lietuvos sinoptikams prognozuojant sparčiai artėjančius į Lietuvą žiemos speigus, Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro visuomenės sveikatos specialistai primena kaip gintis nuo šalčio ir pataria ką daryti sušalus.
Uždrausta platinti džiovintus vaisius, kuriuose nustatyti per dideli sulfitų kiekiai
VMVT praneša, kad pradėtas skubus tyrimas dėl nesaugių džiovintų vaisių mišinio cukruje (slyvos, abrikosai, kriaušės, obuoliai, persikai) ir džiovintų abrikosų išplatinimo Lietuvos rinkoje. Informacija apie nesaugius vaisius gauta Europos Komisijos Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema (RASSF).
Kaip maitintis žiemos metu
Žiemą, kai gyvenimo ritmas sulėtėja ir daugiau laiko praleidžiama namuose, prie televizoriaus ekrano, dažnai labai greitai priauga papildomų kilogramų, kurie vasarą nutirpsta.
 
 
© UAB Sveikatos ABC   Reklama
Dizaino sprendimas: Deform
Techninis sprendimas: PGS
“Sveikatos ABC”
Redakcijos adresas:
Inovacijų g. 4, LEZ, Kauno raj.
Tel. (8 37) 328008
Faks. (8 37) 338487
redaktore@sveikatosabc.lt