2020 balandžio 07 d., antradienis
 
Žiūrėkite naujausią laidą BTV tinklapyje
Laida rodoma
BTV
Šeštadieniais
8:45
 
 

Sveikatos aktualijos

Akių priežiūra žiemą – kuo ji ypatinga?
Interneto platybėse galima rasti įdomių, netikėtų faktų, kuriais kartais sunku patikėti, pavyzdžiui, kad akys gali užšalti esant žemesnei nei minus 30 laipsnių Celsijaus temperatūrai. Savaime suprantama, jos turi būti nepridengtos ir turi pūsti stiprus vėjas.
Insultas mėgsta smogti... pirmadienį
Japonų gydytojų atlikti tyrimai parodė, kad 40-59 metų žmones insultas dažniausiai ištinka pirmąją savaitės dieną. Insultas ypač negailestingai kerta karjeros aukštumas pasiekusiems žmonėms. Todėl vertėtų darbus pradėti pamažu, neskubant. Tebūnie pirmadienis – tik įsibėgėjimas į savaitės darbų maratoną.
Trys dalykai, kuriuos turi žinoti apie skysčių balansą organizme
Jau nuo mokyklos laikų mums į galvą įkalta, jog norėdami užtikrinti gerą savijautą ir būti sveiki, privalome vartoti pakankamai vandens. Visgi, yra keletas dalykų, kurių mokyklos suole daugelis taip ir neišmokome. 
Homeopatiniai vaistai tausoja organizmą, nesukelia jokių šalutinių reakcijų
„Žirneliai iš mineralų, lašai iš žolių – argi jie pajėgūs išgydyti alergiją, įveikti bronchitą, nemigą, virškinimo sutrikimus, peršalimą?“ – taip apie homeopatinius vaistus pasakytų skeptikai. Gal ir nepajėgūs, jei juos vartojame nepasitarę su specialistais, bet kaip. 
Vaikų sergamumas psichikos sutrikimais nemažėja
Medikai teigia, jog vaikų sergamumas ir ligotumas psichikos ligomis bei elgesio sutrikimų nemažėja. Lietuvoje pagrindinė vaikų neįgalumo priežastis yra psichikos bei elgesio sutrikimai, nervų sistemos ir jutimo organų ligos.
Žiemą vertėtų vengti kavos ir pieno produktų
Galvodami apie tinkamą maistą šaltuoju metų laiku, dažniausiai įsivaizduojame daržovių sriubas ar troškinius. Kai oras nebelepina šiluma, toks maistas tikrai yra idealiausias mūsų organizmui. 
Dėl persivalgymo išsiderina visas organizmas
Didžiulė porcija baltos mišrainės, virta bulvė su silke, kupinas šaukštas grybų salotų, stiklinė kisieliaus, gabalas keptos lydekos, pora saujų kūčiukų, keli pyragėliai su raugintais kopūstais, aguonpienio viskam sparčiau nuryti ir vėl viskas iš pradžių.
Relaksacija – galimybė atsipalaiduoti ir būti sveikam
Šiandieninis gyvenimo tempas daugeliui žmonių sukelia ilgalaikį stresą ir psichologinę įtampą. Daugelis skundžiasi nuovargiu, sutrikusiu miegu, prasta nuotaika, darbingumo sumažėjimu, suprastėjusiais šeimos santykiais. Norisi bent minutėlę pailsėti.
Gripo komplikacijos gali sutrikdyti regėjimą, klausą, uoslę, širdies darbą, netgi išprovokuoti mirtį
Gripas daugeliui mūsų atrodo pakankamai nekalta šaltojo metų periodo liga. Rimčiau į ją pažiūrima tik tuomet, kai sergančiuosius gripu ištinka komplikacijos.
Prieš gripo virusus – apsiginklavus dezinfekavimo priemonėmis
Kad ir kaip stengtumėmės jo išvengti, gripas kasmet kerta netikėtai, o kartais net ir labai skaudžiai, lydimas įvairiausių komplikacijų.
 
 
© UAB Sveikatos ABC   Reklama
Dizaino sprendimas: Deform
Techninis sprendimas: PGS
“Sveikatos ABC”
Redakcijos adresas:
Inovacijų g. 4, LEZ, Kauno raj.
Tel. (8 37) 328008
Faks. (8 37) 338487
redaktore@sveikatosabc.lt