2020 balandžio 07 d., antradienis
 
Žiūrėkite naujausią laidą BTV tinklapyje
Laida rodoma
BTV
Šeštadieniais
8:45
 
 

Straipsniai

Trimatis skeneris 3SHAPE TRIOS – tobuli dantų protezai
Skeneris 3SHAPE TRIOS – tai naujausias danų kompanijos, gaminančios įrangą odontologijos klinikoms ir dantų technikų laboratorijoms, produktas. Analogų beveik neturintis skeneris yra skirtas trimačiam skaitmeniniam burnos ertmės skenavimui bei dantų protezų modeliavimui. Trimatė burnos ertmės skenavimo technologija atsirado visai neseniai, tačiau ši naujovė sėkmingai skinasi kelią į Europos, JAV ir kitų šalių odontologijos klinikas. Tradicinį dantų atspaudo nuėmimo būdą naudojant formuojančią masę keičia nesudėtingas, švarus ir greitas trimatis dantų skenavimas. 3SHAPE TRIOS visiškai transformuoja kasdieninį gydytojo odontologo darbą, o pacientai patiria mažiau diskomforto iškilus būtinybei gaminti protezus. 3SHAPE TRIOS sudaro galimybes greitai pagaminti itin tikslius ir patvarius dantų vainikėlius ir tiltelius. Ne veltui 3SHAPE TRIOS gamintojai buvo net tris kartus apdovanoti Ernst&Young metų verslininko prizu už inovatyvumą medicininės įrangos gamyboje.
Lietuviai beveik niekada nesikreipia dėl patirtos žalos sveikatai atlyginimo
Rinkos tyrimų bendrovės „GfK CR Baltic“ apklausos duomenimis, Lietuvoje žalą sveikatai, gaudami sveikatos priežiūros paslaugas, per savo gyvenimą patyrė trečdalis, o dėl žalos atlyginimo kreipėsi vos 4 proc. apklaustųjų. 
Padidėjęs kraujospūdis tampa epidemija
Statistika grėsminga – kas penkto suaugusio žmogaus Lietuvoje kraujospūdis yra padidėjęs. Mirtingumo rodikliai nuo padidėjusio kraujo spaudimo sukeltų širdies ir kraujagyslių ligų du kartus didesni nei Europos Sąjungos vidurkis.
Prostatos vėžys – dažniausia Lietuvos vyrų onkologinė liga
Rugsėjo 15-oji – Pasaulinė kovos su prostatos vėžiu diena. Šią dieną skatinama atkreipti dėmesį į dažnėjančius vyrų prostatos ligų atvejus. Prostatos vėžys yra dažniausia vyrų onkologinė liga Lietuvoje.
Litotripsija gydo kulno skausmus
Medicinos diagnostikos ir gydymo centre, įsikūrusiame V. Grybo gatvėje Vilniuje, kulno skausmai pradėti gydyti nauju metodu – kulnakaulio pentinų litotripsija.
Pirma klasė – išbandymas tėvams ir vaikams
„Pripažinsiu, jog ruošdama savo sūnų pirmai klasei, jaudulį ir stresą išgyvenau tikrai ne mažesnį nei mano būsimas pirmokas. Pastangų ir išteklių reikalauja ne tik apsirūpinimas visomis mokyklinėmis  priemonėmis: apranga, kuprine, pieštukais ir visais kitais svarbiais „dalykėliais“.
Vasarą – jokių dietų!
Mes jau seniai pamiršome, kad iš graikų kalbos kilęs žodis „dieta“ reiškia „gyvenimo būdą, mitybos režimą“, ir griebiamės įvairiausių kūno „marinimo“ būdų. Ypač dietoms „neatsparios“ moterys.
Vasaros maudynės: malonumai ir pavojai
Kas gali būti maloniau karštą vasaros dieną, kaip panerti į vėsų jūros ar ežero vandenį. Tačiau kartais dėl šių malonumų nukenčia mūsų sveikata. To turėtų neužmiršti stipriosios lyties atstovai. Mat norėdami pasipuikuoti savo ištverme ir drąsa, jie net nesusimąsto apie galimus pavojus sveikatai.
Šilti orai – vaikų traumų kviesliai
Medikai teigia, kad vasarą visada padaugėja vaikų traumų. Natūralu – kai oras šiltas, mažieji išdykėliai važinėja dviračiais, riedučiais, mėgsta po medžius pasikarstyti ar dar kitokių „pramogų“ susigalvoja – juk vaikui sunku nustygti vietoje.
Prakaitavom ir... prakaituosime?
Prakaitavimas yra individualiai kintanti organizmo savybė. Kambario temperatūroje sveikas žmogus išskiria 400–600 mililitrų prakaito per parą. Kritiškomis situacijomis per parą žmogus gali išprakaituoti iki 12 litrų prakaito.
 
 
© UAB Sveikatos ABC   Reklama
Dizaino sprendimas: Deform
Techninis sprendimas: PGS
“Sveikatos ABC”
Redakcijos adresas:
Inovacijų g. 4, LEZ, Kauno raj.
Tel. (8 37) 328008
Faks. (8 37) 338487
redaktore@sveikatosabc.lt