2019 birželio 24 d., pirmadienis
 
Žiūrėkite naujausią laidą BTV tinklapyje
Laida rodoma
BTV
Šeštadieniais
8:45
 
 

Straipsniai

Trimatis skeneris 3SHAPE TRIOS – tobuli dantų protezai

Skeneris 3SHAPE TRIOS – tai naujausias danų kompanijos, gaminančios įrangą odontologijos klinikoms ir dantų technikų laboratorijoms, produktas. Analogų beveik neturintis skeneris yra skirtas trimačiam skaitmeniniam burnos ertmės skenavimui bei dantų protezų modeliavimui. Trimatė burnos ertmės skenavimo technologija atsirado visai neseniai, tačiau ši naujovė sėkmingai skinasi kelią į Europos, JAV ir kitų šalių odontologijos klinikas. Tradicinį dantų atspaudo nuėmimo būdą naudojant formuojančią masę keičia nesudėtingas, švarus ir greitas trimatis dantų skenavimas. 3SHAPE TRIOS visiškai transformuoja kasdieninį gydytojo odontologo darbą, o pacientai patiria mažiau diskomforto iškilus būtinybei gaminti protezus. 3SHAPE TRIOS sudaro galimybes greitai pagaminti itin tikslius ir patvarius dantų vainikėlius ir tiltelius. Ne veltui 3SHAPE TRIOS gamintojai buvo net tris kartus apdovanoti Ernst&Young metų verslininko prizu už inovatyvumą medicininės įrangos gamyboje.

Kokie 3SHAPE TRIOS privalumai ir nauda? Palyginkime įprastą dantų atspaudų nuėmimo procedūrą su skenavimu.
Gaminant dantų protezus įprastiniu būdu pirmiausiai padaromas silikoninis dantų atspaudas. Toliau, remiantis gautu atspaudu, liejamas diagnostinis gipso modelis. Tuomet, jau ant šio gipsinio modelio, gaminami dantų protezai. Visą protezo gamybą sudaro trys etapai. Gaminant protezus daugiapakopiu būdu užtrunkama ilgiau, taip pat išlieka nemaža paklaidų tikimybė. Dėl viename etape atsiradusio netikslumo, vėlesniuose etapuose protezai gali ženkliai deformuotis. Tai turi neigiamos įtakos protezų tvirtumui ir jų tarnavimo laikui. Norint, kad vainikėliai ir tiltai tarnautų ilgai, jie turi būti tikslūs ir atitikti natūralių dantų formas. Po netiksliai pagamintais vainikėliais ir tiltais dažniau atsiranda ėduonis, taip pat padidėja tikimybė netekti danties.

Tuo tarpu pasitelkus 3SHAPE TRIOS skenerį atspaudų nuėmimo procedūra ir protezų gamyba atrodo visiškai kitaip. Nuimant „atspaudą“ trimačiu skeneriu pakanka išsižioti, o gydytojas tuo tarpu dviejų mažų kamerų sistemos pagalba nuskenuoja burnos ertmę. Ekrane iš karto suformuojamas trimatis dantų vaizdas. Gydytojas iš karto gali įvertinti dantų būklę ir ją pakomentuoti pacientui. Tai visiškai paprasta procedūra, kurią galima atlikti per vieną vizitą. Taip taupomas paciento laikas ir palengvinamas gydytojo darbas. Kadangi skenavimo metu nenaudojama atspaudinė masė, procedūra yra daug paprastesnė ir komfortiškesnė.
 
Skeneris yra sujungtas į bendrą sistemą su dantų technikų laboratorija, tad nuskenuotas atvaizdas automatiškai siunčiamas į laboratorijos duomenų bazę. Protezo gamybą galima pradėti akimirksniu. Remiantis nuskenuotu vaizdu, skaitmeniniu būdu sumodeliuojamas protezas, o gautojo modelio skaitmeninis failas siunčiamas tiesiai į protezų frezavimo įrengimą. Kadangi šiuo atveju praleidžiami silikoninio atspaudo ir gipsinio modelio etapai, protezo gamybos laikas žymiai sutrumpėja. Taip pat išvengiama ir protezo netikslumų, kurie gana įprasti gaminant protezus tradiciniu būdu – nuimant atspaudą ir liejant gipso modelį. 3SHAPE TRIOS skenerio pagalba šie etapai atliekami skaitmeniniu būdu, todėl pagaminti protezai yra itin tikslūs. Kodėl toks svarbus protezo tikslumas? Kuo tikslesni vainikėliai ir tiltai, tuo jie ilgiau tarnauja, taip pat mažėja ėduonies ir periodonto ligų tikimybė. Beje, pavienio danties protezo tvirtumas priklauso nuo gamybai naudojamos medžiagos tipo.
Skaitmeniniai dantų atspaudai archyvuojami, todėl pacientas juos gali pateikti bet kuriam savo nuožiūra pasirinktam odontologui-ortopedui. Skaitmeninį failą gydytojas gali siųsti bet kuriai dantų technikų labaratorijai, esančiai kitame mieste, ar net šalyje.
 
Odontologės Loreta Valinčiūtė ir Asta Valinčiūtė-Daugėlienė rūpinasi ne tik pacientų dantų sveikata, bet ir nepriekaištingomis jų šypsenomis bei komfortu. Odontologijos klinikos specializacija – dantų protezavimas. Tiek odontologė A. Valinčiūtė-Daugėlienė, tiek odontologė-ortopedė Loreta Valinčiūtė, pasiremdamos ilgamete patirtimi, pripažįsta, kad norint atkurti tobulą šypseną patirties, nuolatos keliamos kvalifikacijos ir kokybiškų medžiagų nepakanka. Siekiant kokybiško rezultato dantų protezavime didelę įtaką turi ir pažangi bei profesionali medicininė įranga. Būtent todėl protezavimo reikmėms Loretos Valinčiūtės ir Astos Daugėlienės odontologijos klinika įsigijo skaitmeninį skenerį  3SHAPE TRIOS.

Ką apie skenerį mano gydytojos  Loreta Valinčiūtė ir Asta Daugėlienė
Šis skeneris jau pusę metų yra pagrindinis ir kasdieninis klinikos darbo įrankis. Jis naudojamas vainikėlių, tvirtinamų ant implantų ir ant natūralių dantų gamybai, taip pat tiltų, laminačių, užklotų gamybai bei sąkandžio diagnostikai. Pasitelkus skenerį pacientai sugaišta kur kas mažiau laiko: atspaudų nuėmimo procedūra trumpa ir daug patogesnė nei įprastinė, be to, protezuojant prireikia mažiau vizitų pas gydytoją.Bendradarbiavimas su dantų technikais taip pat tapo paprastesnis ir efektyvesnis. Dar nepagaminus dantų protezo galima matyti būsimų dantų formą, o esant būtinybei ją akimirksniu pakoreguoti. Protezai ar jų karkasai modeliuojami virtualioje erdvėje, todėl vainikėliai ir tiltai, pagaminti naudojantis 3SHAPE TRIOS skeneriu, yra labai tikslūs ir tarnauja daug ilgiau. Vadinasi, pacientai patiria ir ekonominę naudą.
  

Apatinio žandikaulio protezavimas naujo tipo lanko atraminiu protezu 
 
Protezų tikslumas turi tiesioginę įtaką dantų sveikatai.  Tarp netiksliai pagaminto dantų protezo ir nušlifuoto danties, ilgainiui susikaupia apnašos, kurių beveik nįmanoma išvalyti.  Apnašos sukelia ėduonį, kuris ir pažeidžia savąjį dantį, laikantį protezą. Ėduonį, slepiamą dantų protezo, sudėtinga pastebėti. Laiku nediagnozavus ligos galima netekti danties. Dėl tų pačių priežasčių, po netiksliais dantų protezais kaupiantis apnašoms, susiformuoja ir periodonto ligos. Jų įtakoje prasideda dantenų uždegimas, gali tirpti žandikaulio kaulinis audinys, dantis gali tapti paslankus , o vėliau jo galima ir visiškai netekti.

Ne kartą įsitikinome , kad šio skenerio dėka galima sumažinti pacientų vizitų skaičių, sutrumpinti vainikėlio ar tilto gamybos laiką ir, svarbiausia - pagaminti ypatingai tikslius ir ilgai tarnaujančius protezus. 
 
 
© UAB Sveikatos ABC   Reklama
Dizaino sprendimas: Deform
Techninis sprendimas: PGS
“Sveikatos ABC”
Redakcijos adresas:
Inovacijų g. 4, LEZ, Kauno raj.
Tel. (8 37) 328008
Faks. (8 37) 338487
redaktore@sveikatosabc.lt